Projekty, na kterých jsem pracoval

Věřím, že i složité nástroje se dají snadno ovládnout tak, aby vás dovedly k vašim cílům.

Nesouhlasím, že je jen jediná možná cesta a jediný „best practice“, protože každý tým má své unikátní potřeby a požadavky. Budu vám naslouchat a až budeme mít jasno, poradím Vám, která cesta vás dovede tam, kam se chcete dostat. Spokojenost klienta je pro mě v tomto stěžejní.

Správa kompletní sady Atlassian nástrojů

Pro telefonního operátora Vodafone jsem dva roky spravoval Jiru, Confluence a Bitbucket, které využívala různá vývojářská oddělení a agilní týmy. Na starosti jsem zde měl různé dílčí projekty, z nichž ty nejzajímavější byly:

Sloučení Jiry ve verzi 6 s Jira Software ve verzi 8
Business Intelligence oddělení potřebovalo odmigrovat obsah své starší Jiry (6.0.7) do centrálního Atlassian stacku firmy. Výzva spočívala v přesunu dat ze staré verze do nové – existoval mezi nimi několikaletý rozdíl. K úspěšnému “mergi” jsem využil kromě aktualizace Jiry staré i add-on Project Configurator. Tato migrace společnosti ušetřila kolem 100 000 Kč ročně.

Migrace z Scrumdesku do Jira Software
Sekce webových analytiků používala Scrumdesk pro evidenci požadavků, ale jeho funkce už nestačily. Zajistil jsem tedy přesun všech dat skrz CSV import do hlavní Jiry.

Migrace z Cloudu na lokální servery
Jedno z vývojářských oddělení Vodafone nebylo spokojeno s omezenými možnostmi Atlassian Cloudu a v rámci větší centralizace mělo zájem o přesun do hlavní firemní  Jiry. Pracoval jsem na návrhu migrace, který byl po mém odchodu realizován.

Zobrazit více

Příprava prostředí pro vývojářské oddělení a projektové manažery

Pro oddělení vývoje České Pošty jsem připravil v Jiře řešení, díky kterému mohli vedoucí týmů sledovat jak časové dotace na projekty a reálně odpracovaný čas, tak řídit kapacity pracovníků na úrovni týmů, projektů, i kompletního portfolia. Toto řešení jsem nastavil pomocí add-onů Projectrak, Tempo Planner a Structure.
Zobrazit více

Reporting kapacit a vykázaného času na projektech

Pro projektovou kancelář hypermarketu Globus jsem vytvořil širokou paletu manažerských reportů, dokládajících, kam vykazují jednotliví pracovníci svůj čas podle typu projektů – kolik z toho je placený čas, kolik režie a kolik jiné aktivity. Toto řešení jsem realizoval skrz nástroje eazyBI a Tempo Timesheets.
Zobrazit více

Propojení na Active Directory | Reporting pracnosti projektů

Sázkové kanceláři Tipsport jsem pomáhal jak z pohledu konzultací a technického nastavení aplikace Crowd, která čerpala uživatele z Active Directory pro Jira a další lokální aplikace, ale také s několika návrhy časového reportingu pro vývojářské oddělení, kde bylo zásadní sledovat, na jaké typy prací se vykazuje a kolik je na nich stráveno času.

Zobrazit více
Atlassian

Vývoj a výuka administrátorských kursů

Pro tréninkovou platformu Atlassian University jsem vytvořil skillbuilder kurs „Working with Jira System Fields“. Spolupracoval jsem také na tvorbě několika certifikací a otázek do nich, zejména „Atlassian Cloud Organization Admin“. Pro Atlassian jsem v této roli prováděl oficiální školení jak pro běžné uživatele, tak systémové administrátory, včetně tréninku naživo na konferenci v Las Vegas „Atlassian Team 2023“

Zobrazit více
initMAX

Implementace IT podpory pro zákazníky Initmax

Konzultační a školicí firmě v oblasti monitoringu Initmax jsem zprovoznil víceúčelové řešení zákaznické podpory pro jejich portfolio zákazníků. Tuto aplikaci klienti Initmax dlouhodobě používají pro hlášení závad, požadavků, problémů a změn.

Zobrazit více

Obnova nefunkčního helpdesku | Upgrade a migrace Jira Core

Pro firmu Apelby Communications, která se zabývá globálním poskytováním telefonních služeb, jsem řešil situaci, kdy v Jira zmizelo zásadní pole, napojené na databázi skrz add-on Elements. Toto pole dodávalo data plug-inům jako E-mail this issue nebo Scriptrunner, a bez něj nefungoval celý zákaznický helpdesk. Tuto složitou integraci se mi podařilo obnovit. Posléze jsem Apelby Jiru přenesl na nový server a aktualizoval na nejnovější verzi, aby šlo využívat všech výhod nového systému.

Zobrazit více

Administrátorské školení Jira + Confluence

Pro IT oddělení vydavatele Vltava Labe Media jsem uspořádal školení kolem administrace Jiry a Confluence, jejichž ovládání a nastavení na míru bylo pro tým VLM kritické.
Zobrazit více

Kompletní návod migrace do Cloudu | Webináře a Copywriting

Pro Idalko, největšího belgického Atlassian partnera, jsem sepsal širokou publikaci, jak provést migraci z on-premise aplikací do Cloudu, kde jsem uplatil jak své zkušenosti s migracemi pro různé klienty, tak zkušenosti spolupracovníků a doporučení přímo z podpory Atlassianu. Je možné si ji přečíst v sekci Publikace.

Dále zde pracuji jako copywriter, kde tvořím články o novinkách v oblasti Atlassian, mezi které patří např. co Atlassian chystá do budoucna nebo jak migrovat add-ony.

V neposlední řadě jsem pro odbornou veřejnost pořádal webináře s tématy jako bezpečnost, governance nebo správa Atlassian nástrojů.

Zobrazit více

Rozvoj Atlassian aplikací v němčině | Implementace helpdesku bez JSM

Pro zákazníky významného německého partnera, firmu Actonic, jsem v němčině dodával analýzu, konfiguraci, technické řešení a jeho dokumentaci. Mezi nejzajímavější projekty zde patřil návrh zákaznické podpory v Jira, ovšem bez obvyklého nástroje Jira Service Management. Místo něj jsem využil rozšíření Backbone Issue Sync, SLA a Automation for Jira.
Zobrazit více

Školení Atlassian nástrojů pro začátečníky i pokročilé

Pod brněnskou firmou ICTPro, která se zabývá vzděláváním v oblasti informačních technologií, jsem uspořádal školení Jiry a Confluence pro společnosti jako Česká Pošta nebo Penny Market.
Zobrazit více

Kompletní správa sady Atlassian

Pro vlastní startup, zabývající se vývojem deskových her, kompletně spravuji serverovou Jiru a Confluence. Tuto jsem nejprve zmigroval z Cloudu. Pod práce, které zde vykonávám, patří instalace, upgrady, implementace add-onů jako eazyBI nebo Tempo Timesheets, až po zavádění procesů pro vývoj, testing, HR i zákaznickou podporu.
Zobrazit více

Konzultace a podpora procesu vývoje v Jira Cloud a BigGannt

Odborníkům na laserové technologie, firmu Lascam, jsem radil při zavádění Jira Software pro podporu spolupráce agilním způsobem a analyzoval a řešil problémy, na které při tom naráželi.

Vedle toho jsem pomáhal nastavit manažerské pohledy a reporty pro waterfall projekty v rozšíření BigGannt.

Zobrazit více

Konzultace a administrace Atlassian nástrojů | Školení pro uživatele i administrátory

V Onliu, největším českém Atlassian Platinum Partnerovi, jsem v roce 2015 začínal.

Implementoval a spravoval jsem Jiru nastavenou jako CRM pro jednoho z klientů Onlia z oblasti zdravotnictví. Tato aplikace se připojovala k databázi skrz add-on nFeed (dnes Elements Connect) a automaticky načítala do servisních hlášení (ticketů) data o technologiích, nasazených u zákazníka, který ticket sepsal.

Pořádal jsem zde školení pro začátečníky i administrátory, pracujícími s Jira.

Zaváděl jsem zde Jiru v roli reklamačního systému pro klienta z oblasti poštovnictví.

Zobrazit více

Copywriter - Admin Toolbox for Jira

Pro německého Atlassian Gold Partnera, firmu Decadis, píši články o jejich pluginu “Admin Toolbox for Jira”, který jsem sám dlouho používal a doporučoval. Jedná se o sérii publikací o tom, jak toto rozšíření pomáhá administrátorům při každodenní práci a jak ulehčí i přechod do Cloudu.
Zobrazit více

Hledáte prvotřídního experta na Atlassian?

Rád vám poskytnu své služby, abychom se přiblížili vašemu cíli. Napište mi a proberme, jak vás k němu Atlassian nástroje přivedou.

Hledáte prvotřídního experta na Atlassian?

Rád vám poskytnu své služby, abychom se přiblížili vašemu cíli. Napište mi a proberme, jak vás k němu Atlassian nástroje přivedou.