Projekty, na kterých jsem pracoval

Věřím, že i složité nástroje se dají snadno ovládnout tak, aby vás dovedly k vašim cílům.

Nesouhlasím, že je jen jediná možná cesta a jediný „best practice“, protože každý tým má své unikátní potřeby a požadavky. Budu vám naslouchat a až budeme mít jasno, poradím Vám, která cesta vás dovede tam, kam se chcete dostat. Spokojenost klienta je pro mě v tomto stěžejní.

Správa kompletní sady Atlassian nástrojů

Pro telefonního operátora Vodafone jsem dva roky spravoval Jiru, Confluence a Bitbucket, které využívala různá vývojářská oddělení a agilní týmy. Na starosti jsem zde měl různé dílčí projekty, z nichž ty nejzajímavější byly:

Sloučení Jiry ve verzi 6 s Jira Software ve verzi 8
Business Intelligence oddělení potřebovalo odmigrovat obsah své starší Jiry (6.0.7) do centrálního Atlassian stacku firmy. Výzva spočívala v přesunu dat ze staré verze do nové – existoval mezi nimi několikaletý rozdíl. K úspěšnému “mergi” jsem využil kromě aktualizace Jiry staré i add-on Project Configurator. Tato migrace společnosti ušetřila kolem 100 000 Kč ročně.

Migrace z Scrumdesku do Jira Software
Sekce webových analytiků používala Scrumdesk pro evidenci požadavků, ale jeho funkce už nestačily. Zajistil jsem tedy přesun všech dat skrz CSV import do hlavní Jiry.

Migrace z Cloudu na lokální servery
Jedno z vývojářských oddělení Vodafone nebylo spokojeno s omezenými možnostmi Atlassian Cloudu a v rámci větší centralizace mělo zájem o přesun do hlavní firemní  Jiry. Pracoval jsem na návrhu migrace, který byl po mém odchodu realizován.

Zobrazit více

Příprava prostředí pro vývojářské oddělení a projektové manažery

Pro oddělení vývoje České Pošty jsem připravil v Jiře řešení, díky kterému mohli vedoucí týmů sledovat jak časové dotace na projekty a reálně odpracovaný čas, tak řídit kapacity pracovníků na úrovni týmů, projektů, i kompletního portfolia. Toto řešení jsem nastavil pomocí add-onů Projectrak, Tempo Planner a Structure.
Zobrazit více

Reporting kapacit a vykázaného času na projektech

Pro projektovou kancelář hypermarketu Globus jsem vytvořil širokou paletu manažerských reportů, dokládajících, kam vykazují jednotliví pracovníci svůj čas podle typu projektů – kolik z toho je placený čas, kolik režie a kolik jiné aktivity. Toto řešení jsem realizoval skrz nástroje eazyBI a Tempo Timesheets.
Zobrazit více

Propojení na Active Directory | Reporting pracnosti projektů

Sázkové kanceláři Tipsport jsem pomáhal jak z pohledu konzultací a technického nastavení aplikace Crowd, která čerpala uživatele z Active Directory pro Jira a další lokální aplikace, ale také s několika návrhy časového reportingu pro vývojářské oddělení, kde bylo zásadní sledovat, na jaké typy prací se vykazuje a kolik je na nich stráveno času.

Zobrazit více
Atlassian

Vývoj a výuka administrátorských kursů

Pro tréninkovou platformu Atlassian University jsem vytvořil skillbuilder kurs „Working with Jira System Fields“. Spolupracoval jsem také na tvorbě několika certifikací a otázek do nich, zejména „Atlassian Cloud Organization Admin“. Pro Atlassian jsem v této roli prováděl oficiální školení jak pro běžné uživatele, tak systémové administrátory, včetně tréninku naživo na konferenci v Las Vegas „Atlassian Team 2023“

Zobrazit více
initMAX

Implementace IT podpory pro zákazníky Initmax

Konzultační a školicí firmě v oblasti monitoringu Initmax jsem zprovoznil víceúčelové řešení zákaznické podpory pro jejich portfolio zákazníků. Tuto aplikaci klienti Initmax dlouhodobě používají pro hlášení závad, požadavků, problémů a změn.

Zobrazit více

Obnova nefunkčního helpdesku | Upgrade a migrace Jira Core

Pro firmu Apelby Communications, která se zabývá globálním poskytováním telefonních služeb, jsem řešil situaci, kdy v Jira zmizelo zásadní pole, napojené na databázi skrz add-on Elements. Toto pole dodávalo data plug-inům jako E-mail this issue nebo Scriptrunner, a bez něj nefungoval celý zákaznický helpdesk. Tuto složitou integraci se mi podařilo obnovit. Posléze jsem Apelby Jiru přenesl na nový server a aktualizoval na nejnovější verzi, aby šlo využívat všech výhod nového systému.

Zobrazit více

Administrátorské školení Jira + Confluence

Pro IT oddělení vydavatele Vltava Labe Media jsem uspořádal školení kolem administrace Jiry a Confluence, jejichž ovládání a nastavení na míru bylo pro tým VLM kritické.
Zobrazit více

Kompletní návod migrace do Cloudu | Webináře a Copywriting

Pro Idalko, největšího belgického Atlassian partnera, jsem sepsal širokou publikaci, jak provést migraci z on-premise aplikací do Cloudu, kde jsem uplatil jak své zkušenosti s migracemi pro různé klienty, tak zkušenosti spolupracovníků a doporučení přímo z podpory Atlassianu. Je možné si ji přečíst v sekci Publikace.

Dále zde pracuji jako copywriter, kde tvořím články o novinkách v oblasti Atlassian, mezi které patří např. co Atlassian chystá do budoucna nebo jak migrovat add-ony.

V neposlední řadě jsem pro odbornou veřejnost pořádal webináře s tématy jako bezpečnost, governance nebo správa Atlassian nástrojů.

Zobrazit více

Rozvoj Atlassian aplikací v němčině | Implementace helpdesku bez JSM

Pro zákazníky významného německého partnera, firmu Actonic, jsem v němčině dodával analýzu, konfiguraci, technické řešení a jeho dokumentaci. Mezi nejzajímavější projekty zde patřil návrh zákaznické podpory v Jira, ovšem bez obvyklého nástroje Jira Service Management. Místo něj jsem využil rozšíření Backbone Issue Sync, SLA a Automation for Jira.
Zobrazit více

Školení Atlassian nástrojů pro začátečníky i pokročilé

Pod brněnskou firmou ICTPro, která se zabývá vzděláváním v oblasti informačních technologií, jsem uspořádal školení Jiry a Confluence pro společnosti jako Česká Pošta nebo Penny Market.
Zobrazit více

Kompletní správa sady Atlassian

Pro vlastní startup, zabývající se vývojem deskových her, kompletně spravuji serverovou Jiru a Confluence. Tuto jsem nejprve zmigroval z Cloudu. Pod práce, které zde vykonávám, patří instalace, upgrady, implementace add-onů jako eazyBI nebo Tempo Timesheets, až po zavádění procesů pro vývoj, testing, HR i zákaznickou podporu.
Zobrazit více

Konzultace a podpora procesu vývoje v Jira Cloud a BigGannt

Odborníkům na laserové technologie, firmu Lascam, jsem radil při zavádění Jira Software pro podporu spolupráce agilním způsobem a analyzoval a řešil problémy, na které při tom naráželi.

Vedle toho jsem pomáhal nastavit manažerské pohledy a reporty pro waterfall projekty v rozšíření BigGannt.

Zobrazit více

Konzultace a administrace Atlassian nástrojů | Školení pro uživatele i administrátory

V Onliu, největším českém Atlassian Platinum Partnerovi, jsem v roce 2015 začínal.

Implementoval a spravoval jsem Jiru nastavenou jako CRM pro jednoho z klientů Onlia z oblasti zdravotnictví. Tato aplikace se připojovala k databázi skrz add-on nFeed (dnes Elements Connect) a automaticky načítala do servisních hlášení (ticketů) data o technologiích, nasazených u zákazníka, který ticket sepsal.

Pořádal jsem zde školení pro začátečníky i administrátory, pracujícími s Jira.

Zaváděl jsem zde Jiru v roli reklamačního systému pro klienta z oblasti poštovnictví.

Zobrazit více

Copywriter - Admin Toolbox for Jira

Pro německého Atlassian Gold Partnera, firmu Decadis, píši články o jejich pluginu “Admin Toolbox for Jira”, který jsem sám dlouho používal a doporučoval. Jedná se o sérii publikací o tom, jak toto rozšíření pomáhá administrátorům při každodenní práci a jak ulehčí i přechod do Cloudu.
Zobrazit více

Analýza a Implementace ITSM a PPM nástrojů

Pro Principal Engineering, dodavatele Atlassian řešení do firem, jsem pomáhal s implementací těchto projektů:

  • Implementace výkazního systému a nástroje BigPicture pro řízení projektového portfolia pro dodavatele marketingových řešení
  • Nasazení zákaznické podpory a řešení pro odstraování závad v rámci Jira software a Jira Service Management pro korporátního vývojáře
  • Konzultace a implementace řízení projektového portfolia v rámci BigPicture pro klienta ze státní správy
Zobrazit více

Migrace Confluence na Cloud

Pro holandskou aktivistickou organizaci COC Nederlands jsem migroval jejich starou a porouchanou instanci Confluence na Cloud a zachránil tak deset let nasbíraných dokumentů.

Zobrazit více

Školení Confluence

Pro regulační a compliance týmy v NÚKIB jsem poskytoval řadu školení s Confluence pro evidenci a revize smluv a zákonů.
Zobrazit více

Implementace ITSM Service Desku a Integrace s Zapier a Xero

Pro Australskou firmu Talius, specializující se na technologie pomáhající seniorům, jsem automatizoval jejich Service desk pro změnové požadavky a integroval jej s fakturační platformou xero, aby se jim na základě uzavřeného Jira ticketu automaticky generovaly faktury.

Zobrazit více

Hledáte prvotřídního experta na Atlassian?

Rád vám poskytnu své služby, abychom se přiblížili vašemu cíli. Napište mi a proberme, jak vás k němu Atlassian nástroje přivedou.

Hledáte prvotřídního experta na Atlassian?

Rád vám poskytnu své služby, abychom se přiblížili vašemu cíli. Napište mi a proberme, jak vás k němu Atlassian nástroje přivedou.